Dla Rodziców

Absolwenci

Bezpieczeństwo

Innowacje pedagogiczne

Licznik odwiedzin

Aktualności
Sukces w Małopolskim Konkursie Języka Angielskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

JozefPajor1Z dumą i radością informujemy, że uczeń klasy 8b naszej szkoły- Józef Pajor został finalistą tegorocznego Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych. Pierwszy etap konkursu odbył się w październiku w naszej szkole, gdzie spośród ośmiorga uczestników czworo przeszło do etapu rejonowego. Etap rejonowy udało się pokonać już tylko Józkowi i to właśnie on, 13 marca, reprezentował nasza szkołę  podczas konkursu w jednej z krakowskich szkół podstawowych. Test konkursowy był trudny ,sprawdzał kompleksowo wiedzę z zakresu języka angielskiego, nie tylko gramatykę i słownictwo, ale również wiedzę o kulturze Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. Józek poradził sobie z nim bardzo dobrze i uzyskał tytuł finalisty. Tytuł ten jest konsekwencją wielkiego zaangażowania, pracy i wysiłku, który włożył w przygotowania do konkursu. Gratulujemy finaliście i Pani mgr Sylwii Dymek przygotowującej ucznia do konkursu.

 
Wycieczka na Podlasie i Suwalszczyznę PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

    Cudze chwalicie swego nie znacie sami nie wiecie co posiadacie”. 

    (Stanisław Jachowicz polski bajkopisarz i pedagog)

 

                WYCIECZKA NA PODLASIE I SUWALSZCZYZNĘ

24- 27 kwietnia 2019 r.

        Polska jest piękna! Poznawanie jej to fantastyczna przygoda! 

    We środę, 24 kwietnia wyruszyliśmy w stronę Podlasia. Pokonaliśmy kilkaset kilometrów, aby dotrzeć na północny - wschód naszego kraju!

    Wszyscy pełni entuzjazmu, podekscytowani perspektywą poznawania nieznanych nam dotąd terenów, czuliśmy się jak prawdziwi odkrywcy!

Poprawiony: środa, 01 maja 2019 09:28
Więcej…
 
Ogłoszenie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

 

Szanowni Państwo,

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Czchowie informuje, że w naszej szkole jest kontynuowany strajk. Od 24 kwietnia 2019 r. zostały przywrócone zajęcia zgodnie z obowiązującym planem. Zaznaczam, że plan może być modyfikowany w zależności od potrzeb, wynikających z ilości nauczycieli podejmujących w danym dniu pracę i przystępujących do strajku. Bardzo proszę o śledzenie informacji pojawiających się w systemie Librus.

Z poważaniem

Barbara Wojakiewicz

 
Komunikat PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 23 kwietnia 2019 14:09

Szanowni Państwo,

Rodzice Uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Czchowie

Pragnę poinformować, że dnia 24 kwietnia 2019r. zajęcia w naszej szkole będą się odbywać zgodnie z przyjętym harmonogramem.

Dowozy według obowiązującego rozkładu.

Dziękuję serdecznie za dotychczasową życzliwość i zrozumienie.

Z wyrazami szacunku

dyrektor szkoły

Barbara Wojakiewicz

 
 
 
Poprawiony: środa, 24 kwietnia 2019 09:59
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez   
niedziela, 07 kwietnia 2019 21:53

     

 Komunikat Burmistrza Czchowa w sprawie zapewniania opieki dzieciom i młodzieży podczas akcji strajkowej w przedszkolach i szkołach dla których organem prowadzącym jest Gmina Czchów


      W związku z prowadzonym zgodnie z prawem sporem zbiorowym pomiędzy pracownikami szkół, a pracodawcami, Urząd Miejski w Czchowie nie ma podstaw do przeszkadzania w legalnej formie protestu. Gmina Czchów, podobnie jak wszystkie jednostki samorządu terytorialnego, nie jest stroną sporu. W dniu 8 kwietnia 2019 roku rozpocznie się  w szkołach i przedszkolach akcja strajkowa, która będzie skutkowała odstąpieniem nauczycieli oraz pracowników obsługi i administracji od pracy. W związku z powyższym nie będą prowadzone zajęcia lekcyjne. Burmistrz Czchowa informuje, że w wyniku rozmów przeprowadzonych z dyrektorami jednostek oświatowych, szkoły i przedszkola będą w stanie zapewnić Państwa dzieciom i młodzieży zajęcia opiekuńcze.

     Ponieważ realna liczba osób biorących udział w strajku znana będzie dopiero po rozpoczęciu strajku, w  przypadku, gdy dyrektor placówki uzna, że nie jest w stanie zapewnić bezpieczeństwa podopiecznym w czasie akcji strajkowej, ma możliwość zawieszenia zajęć na podstawie § 18 ust. 2 pkt 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r., w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz.U. z 2003 r. Nr 6, poz. 69 z późn. zm.). Dyrektor, za zgodą organu prowadzącego, ma prawo zawiesić zajęcia na czas oznaczony, jeżeli wystąpiły na danym terenie zdarzenia, które mogą zagrozić zdrowiu uczniów. O zawieszeniu zajęć dyrektor zawiadamia organ sprawujący nadzór pedagogiczny. Ponieważ nie można przewidzieć, czy i jak długo potrwa akcja strajkowa, to decyzja o zawieszeniu zajęć będzie miała miejsce na każdy kolejny dzień.

          Na dzień dzisiejszy nie ma jednak obaw, że dyrektorzy nie będą w stanie zapewnić opieki dzieciom i uczniom.

     W razie wątpliwości i pytań wszelkie odpowiedzi uzyskają Państwo u każdego z dyrektorów jednostek, do których uczęszczają Wasze dzieci. Mam nadzieję że wspólnie uda nam się wyeliminować negatywne dla uczniów i rodziców skutki strajku.

Z poważaniem
Burmistrz Czchowa

                                                    (-) Marek Chudoba

 

Komunikat w wersji oryginalnej (pdf)

Poprawiony: niedziela, 07 kwietnia 2019 21:59
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 03 kwietnia 2019 15:34


INFORMACJA DLA RODZICÓW W ZWIĄZKU 

Z PLANOWANYM OGÓLNOPOLSKIM STRAJKIEM PRACOWNIKÓW OŚWIATY

Szanowni Państwo – Rodzice uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej
w Czchowie

     Informuję, że Oddział ZNP w Czchowie przeprowadził w Publicznej Szkole Podstawowej w Czchowie referendum strajkowe. Pracownicy Szkoły biorący udział w referendum opowiedzieli się za strajkiem. W związku z tym, istnieje możliwość, że planowany od 8 kwietnia 2019 roku (poniedziałek) strajk nauczycieli i pracowników oświaty odbędzie się także w naszej szkole i trwać będzie do odwołania.

   Wszelkie informacje na temat strajku i organizacji pracy szkoły w tym czasie będą na bieżąco przekazywane poprzez naszą stronę internetową, e- dziennik i tablicę ogłoszeń.

    Informuję także, że Szkoła w dniach strajku nie będzie realizowała zajęć dydaktyczno- wychowawczych dla uczniów zgodnie z planem zajęć. Dołożymy natomiast wszelkich starań, aby w tym czasie zorganizować opiekę dla dzieci. Z uwagi na powyższe proszę rodziców niemogących zapewnić opieki dziecku w tym czasie o poinformowanie o tym wychowawców klas.

Z poważaniem

Dyrektor Szkoły

Barbara Wojakiewicz

Poprawiony: środa, 03 kwietnia 2019 15:38
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 66

indeks

men

oke

wfzklasa

pajack

cyfrowa szkoła

librus

moksir logo

czchow

czas czchowa

BIP11




Stworzone dzięki Joomla!. Valid XHTML and CSS.