Szkolne Koło CARITAS

Dla Rodziców

Absolwenci

Bezpieczeństwo

Innowacje pedagogiczne

Licznik odwiedzin

Odkrywam Małopolskę PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

 

W roku szkolnym 2021/2022 nasza szkoła przystąpiła do projektu współfinansowanego przez Województwo Małopolskie zatytułowanego: „Odkrywam Małopolskę”, którego celem było umożliwienie uczniom ze szkół podstawowych udziału w wycieczkach szkolnych. Dzięki niemu uczniowie naszej szkoły  brali  udział w wyjazdach, podczas których poznawali  wspaniałe dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze regionu, kształtowali i zaspokajali potrzeby poznawcze a także aktywnie spędzali czas.

 

Pierwszym  z zaplanowanych  był wyjazd dla uczniów klas czwartych do Krynicy, który odbył się 22 września. Była to prawdziwa lekcja geografii, przyrody i historii. Mimo deszczowego przedpołudnia udało się zrealizować kolejne punkty programu, a spacer po Krynicy i w Parku Zdrojowym odbywał się już przy promykach słońca.

 

Druga w kolejności to wycieczka do Ojcowa dla uczniów klas siódmych. Ojców i jego atrakcje znajdują się w bardzo malowniczym obszarze, objętym ochroną poprzez najmniejszy park narodowy w Polsce – Ojcowski Park Narodowy. Uczniowie mieli okazję zwiedzić Muzeum Przyrodnicze w Ojcowie im. Władysława Szafera poświęcone Ojcowskiemu Parkowi Narodowemu;  Zamek Pieskowa Skała - piękny renesansowy zamek z zadbanym ogrodem, stojący przy drodze wiodącej do Ojcowa; Grotę Łokietka - jaskinię znajdującą się na Górze Chełmowej -   najpopularniejszy obiekt w Ojcowskim Parku Narodowym; Źródełko Miłości znajdujące się tuż za Bramą Krakowską, w końcowej części doliny; Maczugę Herkulesa - samotna skała o charakterystycznym kształcie.
Ostatnia wycieczka odbyła się 12 października do pobliskich Ciężkowic. Najpierw uczniowie klas piątych i szóstych wspinali się po skałkach Skamieniałego Miasteczka. Ukoronowaniem tej wspinaczki był wodospad, którego uroda zrobiła na naszych uczniach największe wrażenie. Następnym punktem na mapie wycieczki było multimedialne muzeum przyrodnicze a ostatnim Dworek Ignacego Paderewskiego w Kąśnej Dolnej. Ten niezwykły dzień zakończył się wspólną kolacją.

Wszystkie wycieczki zostały utrwalone na zdjęciach, dzięki czemu uczniowie i ich rodziny wracają wspomnieniami do tych wyjazdów. 

Galeria zdjęć

 

indeks

men

oke

wfzklasa

pajack

cyfrowa szkoła

librus

moksir logo

czchow

czas czchowa

BIP11
Stworzone dzięki Joomla!. Valid XHTML and CSS.