Dla Rodziców

Absolwenci

Bezpieczeństwo

Innowacje pedagogiczne

Licznik odwiedzin

PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

IMG 20181005_085634_DRO Copy

Dnia 5 października w piątek,( a to jest już powód aby się uśmiechnąć, gdyż powoli można już myśleć o weekendzie) odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Uśmiechu. Pomysłodawcą tego święta był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej, uśmiechniętej buzi. Naukowcy udowodnili, że uśmiech wzmacnia odporność, poprawia koncentrację i zbliża do siebie ludzi.

Śmiech sprawia, że dotleniamy organizm. Pogłębiony wdech, towarzyszący śmianiu się, dłuższy wydech i gwałtowne skurcze mięśni przepony oczyszczają płuca ze szkodliwych substancji. Pobudzony do pracy układ krążenia sprawniej roznosi tlen we krwi, ale przede wszystkim śmiech rozładowuje stres (hamuje wydzielanie tzw. hormonów stresu, dzięki czemu łagodzi m.in. bóle głowy i mięśni) i poprawia nam nastrój. Dlatego w tym dniu każdy uśmiechał się obowiązkowo oraz ozdobił swój strój uśmiechniętą buźką.

Międzynarodowy Dzień Uśmiechu był okazją do przeprowadzenia zajęć pt. „ Jak wydobywa się emocje?”. Pani pedagog pokazała dzieciom, jak rozpoznawać i wyrażać swoje emocje na różne sposoby. Uczyli się także łączyć emocje z sytuacjami codziennego życia i nazywać emocje, które towarzyszą różnym wydarzeniom. Poprzez ekspresję muzyczną i plastyczną dowiedziały się, że wyrażaniu uczuć asystują słowa, kolory, dźwięki i ruch. Emocje trzeba wyrażać. Uśmiechnij się i podaj dalej!

 

IMG 20181005_090938_DRO Copy

IMG 20181005_090925_DRO Copy

 

indeks

men

oke

wfzklasa

pajack

cyfrowa szkoła

librus

moksir logo

czchow

czas czchowa

BIP11
Stworzone dzięki Joomla!. Valid XHTML and CSS.