Dla Rodziców

Absolwenci

Bezpieczeństwo

Innowacje pedagogiczne

Licznik odwiedzin

Ewakuacja przeciwpożarowa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

W piątek 23 listopada 2018 r. w naszej szkole miała miejsce próbna ewakuacja przeciwpożarowa. Celem akcji było nabywanie przez dzieci i młodzież umiejętności właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia, zapoznanie ich z zasadami bezpiecznej ewakuacji, zapoznanie personelu i uczniów z praktycznym prowadzeniem ewakuacji osób przebywających w budynku.

Zakres i przebieg działań został uzgodniony z Komendantem Powiatowej Straży Pożarnej w Brzesku oraz z Ochotniczą Strażą Pożarną w Czchowie. Ta też jednostka przyjechała do naszej szkoły, aby obserwować jak uczestnicy ewakuacji na sygnał syreny alarmowej opuszczali budynek wyznaczonymi wyjściami ewakuacyjnymi poza teren szkoły. Na kilka minut wszystkie klasy i pomieszczenia administracyjno - gospodarcze pozostały puste. Wszyscy uczniowie bardzo sprawnie, bezpiecznie i szybko opuścili budynek. Tego typu ćwiczenia są bardzo potrzebne, gdyż odgrywają dużą rolę społeczną. Już od najmłodszych lat oswajają uczestników oraz kadrę pedagogiczną i pracowników niepedagogicznych do sytuacji, w której może zaistnieć konieczność szybkiego, zorganizowanego i pozbawionego paniki ,opuszczenia miejsca nauki, pracy i zabawy.

 

indeks

men

oke

wfzklasa

pajack

cyfrowa szkoła

librus

moksir logo

czchow

czas czchowa

BIP11
Stworzone dzięki Joomla!. Valid XHTML and CSS.