Szkolne Koło CARITAS

Dla Rodziców

Absolwenci

Bezpieczeństwo

Innowacje pedagogiczne

Licznik odwiedzin

„Palma dla Marcelka” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 28 marca 2021 20:52

IMG 0766_Easy-Resize.com

Głównym celem charytatywnej działalności jest uwrażliwianie na potrzeby innych ludzi, szczególnie dzieci, których życie jest przepełnione bólem, cierpieniem czy niedostatkiem w kraju i poza nim oraz dostrzeganie ubóstwa w swoim środowisku i wyjście mu naprzeciw. Harcerki i harcerze ZHP Czchowskie Orły, wolontariusze, wychowawcy od początku pandemii pełnią służbę na rzecz lokalnej społeczności. Działają zgodnie z jednym z punktów ich prawa – „harcerz jest pożyteczny i niesie chętną pomoc bliźnim”.

W tym roku palmy wielkanocne zostały wykonane z przeznaczeniem w całości na cel charytatywny - leczenie Marcelka Kubali.

Prawie cała społeczność szkolna PSP przystąpiła do akcji kwiaty do palmy, grupa rodziców oraz harcerze i harcerki z 3 Drużyny Harcerskiej „ Czchowskie Orły” z Czchowa i DH „Iskierki” z Tworkowej wykonali około 300 palm. Harcerze sprzedali je pod kościołami w niedzielę 21marca i na kiermaszu pod Biedronką w dniu 27 marca. Utarg ze sprzedaży trafił do puszek organizatorów akcji na leczenie Marcelka. „ Grosz do grosza a będzie kokosza”. Serdecznie dziękujemy WSZYSTKIM, którzy w jakikolwiek sposób przyłączyli się do akcji. To dzięki WASZEMU DOBREMU SERCU I OFIARNOŚCI , zaangażowaniu i wrażliwości na pomoc innym wykonaliśmy to zadanie. Z harcerskim pozdrowieniem Czuwaj! hm. M. Motyka

 Zdjęcia: Palma dla Marcelka

                                                     

Poprawiony: niedziela, 18 kwietnia 2021 15:05
 

indeks

men

oke

wfzklasa

pajack

cyfrowa szkoła

librus

moksir logo

czchow

czas czchowa

BIP11
Stworzone dzięki Joomla!. Valid XHTML and CSS.