Szkolne Koło CARITAS

Dla Rodziców

Absolwenci

Bezpieczeństwo

Innowacje pedagogiczne

Licznik odwiedzin

Tydzień dla wody! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 22:08

Woda,,Wodo, nie masz ani smaku, ani koloru, ani zapachu, nie można ciebie opisać, pije się ciebie, nie znając ciebie. Nie jesteś niezbędna do życia: jesteś samym życiem (...). Jesteś największym bogactwem, jakie istnieje na ziemi."

Antoine de Saint - Exupery


O tym jak ważna jest woda mogli przekonać się uczniowie klas 4-8 podczas kampanii informacyjnej Tydzień dla wody. Pomysł akcji zrodził się w związku z przypadającym 22 marca  Światowym Dniem Wody. Jako szkoła włączyliśmy się w obchody tego dnia poprzez 7 dniowy kurs e-mailowy. Uczniowie codziennie na swoje skrzynki poprzez Classrooma otrzymywali ciekawe i ważne informacje o wodzie, oglądali prezentacje i filmy przygotowane przez PAH, rozwiązywali interaktywne zadania. 

„7 dni dla wody” było dobrą okazją do porozmawiania na lekcjach biologii i chemii o znaczeniu wody dla organizmów, o zasobach wodnych na świecie, sposobach oszczędzania, problemach ludzi żyjących w krajach o ograniczonym dostępie do wody pitnej. Każdy z uczniów mógł obliczyć swój ślad wodny i sprawdzić się w klasowym quizie. 

Światowy Dzień Wody z Polską Akcja Humanitarną odbył się pod hasłem “Zróbmy szum wokół wody!” bo w tym święcie chodzi o zaangażowanie jak największej liczby osób i szerzenie świadomości o tym, że: 

• dostęp do czystej wody to prawo człowieka,

• na świecie nie wszyscy mają dostęp do bezpiecznej wody pitnej,

• jesteśmy za to współodpowiedzialni, 

• oszczędzanie wody to za mało.  

W ramach tygodnia wody uczniowie wykonali prace literackie i plastyczne: wiesze, opowiadania, ulotki o oszczędzaniu wody, plakaty “Woda ma moc”, lapbooki, prezentacje i doświadczenia chemiczne. Udział w tego typu przedsięwzięciu pogłębił szacunek do wody, podniósł świadomość w zakresie jej roli w życiu i jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów. Myślę, że spisaliśmy się na medal. 


Klasowi zwycięzcy quizu wiedzy „Woda jako globalne wyzwanie”

kl. 4 b Kamila Wojakiewicz, 

kl. 5 Adrian Łabno,

kl. 6a Emilia Szczepańska i  Michał Żak,

kl. 6b Karol Szczepański, 

kl. 7b Julia Szot i Gabriel Jędryka,  

kl. 8a Adam Reczyński

kl. 8b Jakub Dziedzic 

Tydzień dla wody - prace uczniów


Poprawiony: poniedziałek, 19 kwietnia 2021 22:22
 

indeks

men

oke

wfzklasa

pajack

cyfrowa szkoła

librus

moksir logo

czchow

czas czchowa

BIP11
Stworzone dzięki Joomla!. Valid XHTML and CSS.