Szkolne Koło CARITAS

Dla Rodziców

Absolwenci

Bezpieczeństwo

Innowacje pedagogiczne

Licznik odwiedzin

Innowacje pedagogiczne
Czytaj! Słuchaj! Rozwiń skrzydła wyobraźni! – nagrywamy słuchowisko” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

W maju 2017 roku udało się zakończyć drugą już polonistyczną innowację pedagogiczną. Stanowiła ona pewnego rodzaju naukę poprzez zabawę i obejmowała swym zakresem zajęcia znacznie odbiegające od standardowo prowadzonych lekcji. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem                i pasją uczestniczyli we wszystkich innowacyjnych przedsięwzięciach, byli aktywni i twórczy. Współpraca przy przygotowaniu i nagrywaniu słuchowiska korzystnie wpłynęła na kulturę słowa i integrację w grupie. Jednocześnie wniosła wiele świeżości, radości i uśmiechu w twórczą działalność dzieci. Bycie odmiennego rodzaju aktorem dowartościowało uczniów. Sprawiło, że zaczęli oni wierzyć w siebie. Każdy uczestnik odnalazł funkcję odpowiednią dla swoich zainteresowań i możliwości. Udział w słuchowisku wiązał się z przełamaniem wstydu i pokonaniem nieśmiałości. Zajęcia prowadzone w ramach innowacji były dla dzieci przyjemnością, zabawą i ciekawym sposobem spędzania wolnego czasu. Uczniowie zgłębili i utrwalili swą wiedzę oraz poszerzyli umiejętności z zakresu techniczno-informatycznego, a także artystycznego. Przeprowadzona innowacja pokazała inny rodzaj czytelnictwa, a jak wiadomo – czytelnictwo to nieodłączny element właściwego rozwoju dzieci i młodzieży.

 
"Razem łatwiej i ciekawiej " PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Innowacja "Razem łatwiej i ciekawiej " jest  realizowana przez wychowawcę  klasy I, mgr Monikę Głowacką -Oleksy. Celem zajęć jest wspomaganie uczniów w ich całościowym rozwoju ,rozwijanie ich predyspozycji, zdolności poznawczych  i podniesienie skuteczności kształcenia. Prowadzone zabawy i zajęcia motywują do twórczego myślenia, inspirują do poznania wiedzy  z różnych dziedzin. Udział w zajęciach to  szansa na pokonanie strachu i nieśmiałości oraz  radzenia sobie w nietypowych sytuacjach w myśl zasady, że " Razem łatwiej i ciekawiej".


Więcej…
 
„Aby mieć nowych przyjaciół bez liku, nie bój się mówić w obcym języku” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

P1230508 CopyOd 20 marca 2017r. w ramach innowacji pedagogicznej „Aby mieć nowych przyjaciół bez liku, nie bój się mówić w obcym języku” gościliśmy w naszej szkole wolontariuszkę z Indii- Sanchi. Sanchi mogła do nas przyjechać dzięki zaangażowaniu autorek innowacji- p. Sylwii Dymek i p. Agnieszki Baczewskiej- Kucy, które nawiązały kontakt z Międzynarodową Organizacją Studencką AIESC, zajmującą się między innymi międzynarodowymi projektami wolontariackimi. Właśnie w ramach projektu „Kids speak” do którego przystąpiliśmy mogliśmy gościć u nas przez okres 2 tygodni Sanchi, 22-letnią studentkę projektowania mody, która przyleciała do nas z Bombaju. Okazała się ona wspaniałą, ciepłą osobą, która szybko podbiła serca nie tylko uczniów , ale także kadry nauczycielskiej.

Więcej…
 
„Interpunkcja…?! To nie boli!” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

4 640x360 800x450Kto w maju i w czerwcu 2016 roku pilnie chodził do naszej szkoły, ten wie, co oznacza hasło „Interpunkcja…?!  To nie boli!”. To właśnie wtedy uczniowie klasy VIb realizowali innowację pedagogiczną o tym właśnie tytule, przekonując się na własnej skórze, że interpunkcja naprawdę może być przyjemna! Szóstoklasiści włożyli mnóstwo pracy i zapału, aby „zarazić” interpunkcyjnym bakcylem całą szkołę. Najpierw przygotowali przepiękne dekoracje, potem chłonęli wiedzę o wszystkich polskich znakach przestankowania, a następnie dzielili się nią z innymi uczniami, roznosząc przez kilka dni ulotki z zapisanymi na nich zasadami interpunkcji.

Więcej…
 


indeks

men

oke

wfzklasa

pajack

cyfrowa szkoła

librus

moksir logo

czchow

czas czchowa

BIP11
Stworzone dzięki Joomla!. Valid XHTML and CSS.