Szkolne Koło CARITAS i Wolontariatu

Dla Rodziców

Absolwenci

Bezpieczeństwo

Innowacje pedagogiczne

Licznik odwiedzin

CARITAS_2021/2022


Pomagajmy! PDF Drukuj Email

CARITASSzkolne Koło Caritas i Koło Wolontariatu zachęca do włączenia się w ogólnopolską akcję Caritas Polska i przekazuje prośbę o wsparcie działań na rzecz Ukrainy, wysyłając SMS o treści UKRAINA pod numer 7205
( koszt 2,46 zł z VAT).


 

Poprawiony: czwartek, 10 marca 2022 18:04
 
Podsumowanie zbiórki na rzecz Schroniska Zwierząt w Borku PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

W tym roku nasza szkoła wzieła udział w  zbiórce na rzecz Schroniska Zwierzat w Borku koło Bochni, działającego pod pieczą Fundacji Straż Obrony Praw Zwierząt. Dzięki wsparciu naszych uczniów zebrano bardzo wiele rzeczy, które są niezbędne w codziennym funkcjonowaniu tego miejsca: 85 kg karmy suchej i mokrej dla psów i kotów, przysmaki dla zwierząt, koce, ręczniki i zabawki dla zwierząt. Zebrane rzeczy zostały dostarczone do schroniska przez pracownika naszej szkoły. BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJEMY za wsparcie tej akcji!                                                                                                                                     

 
Akcja "Góra grosza" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Już wkrótce na terenie szkoły przeprowadzona zostanie akcja "Góra grosza". Celem na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. Koordynatorem akcji na terenie naszej szkoły jest Szkolne Koło Caritas i Wolontariatu. W załączniku plakat promujący akcję Góra grosza

 
Zbiórka na rzecz Schroniska Zwierząt w Borku PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Szkolne Koło Caritas i Wolontariatu ogłasza zbiórkę dla Schroniska Zwierząt w Borku. Zbieramy karmę,używane, czyste koce i ręczniki. Rzeczy prosimy przynosić do Publicznej Szkoły Podstawowej w Czchowie, składając je do pudełka znajdującego się przy wejściu głównym. Akcja trwa od 20 października do 8 listopada 2021r.  Zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w akcji. 

 
Informacje ogólne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Szkolne Koło Caritas to organizacja działająca na terenie szkoły i włączająca się na zasadzie wolontariatu w działalność charytatywno - opiekuńczo - wychowawczą prowadzoną przez Caritas. Członkami koła są uczniowie starszych klas szkoły podstawowej.

Obecnie opiekę nad wolontariuszami sprawuje pani Maria Reczyńka. Koło działa w oparciu o regulamin oraz roczny plan pracy.

Cele koła:
• Kształtowanie i wychowywanie młodzieży w duchu humanizmu, tolerancji i sprawiedliwości społecznej;
• Uwrażliwianie dzieci i młodzieży na potrzeby drugiego człowieka,
• Rozpoznawanie konkretnych potrzeb w szkole i w najbliższym otoczeniu – pomoc uczniom chorym, uczniom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej, rodzinom wielodzietnym,  ludziom starszym, samotnym.

 


indeks

men

oke

wfzklasa

pajack

cyfrowa szkoła

librus

moksir logo

czchow

czas czchowa

BIP11
Stworzone dzięki Joomla!. Valid XHTML and CSS.