Szkolne Koło CARITAS i Wolontariatu

Dla Rodziców

Absolwenci

Bezpieczeństwo

Innowacje pedagogiczne

Licznik odwiedzin

ZHP2014
Święto Zucha PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

SAM 3211 800x45013 czerwca druhny i druhowie obchodzili swoje Święto Zucha . Atrakcji było niemało. Najpierw zuchy przygotowały teatrzyk pt. „Czerwony Kapturek”. Wspaniale odgrywały swoje role, w pięknych strojach. Śpiewały piosenki z akompaniamentem instrumentów perkusyjnych. Następnie rozpoczęła się zabawa sportowa. Było dużo ciekawych konkurencji dla zuchów: kręcenie hula- hopem, chodzenie na szczudłach, rzut do celu, zabawy z chustą i wiele innych. Pogoda dopisała nam wszystkim. Po obiedzie zuchy odpoczywały w cieniu drzew, aby nabrać sił do dalszej zabawy. Wraz z rodzicami wzięli udział w spartakiadzie i konkursie "Kredą na asfalcie". Wszyscy kibicowali sobie wzajemnie. Czas płynął szybko, nikomu się nie nudziło. Wieczorem wszyscy zasiedli przy ognisku. Był to kolejny wspaniały Dzień Zucha!

 
XIV Przegląd Piosenki Zuchowej i Harcerskiej -Mokrzyska 2015 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

SAM 2929 800x45021 maja w czwartkowe przedpołudnie zuchy i harcerze z naszej szkoły wzięli udział w XIV Przeglądzie Piosenki Zuchowej i Harcerskiej w Mokrzyskach. Mimo deszczowej pogody wszyscy występujący byli bardzo rozśpiewani . Zadaniem każdej drużyny było zaprezentowanie dwóch piosenek. I tak Mikołaj Kurzacz z Gromady „Leśne Ludki” pokazał swój muzyczny talent w piosence pt: „Ahoj Kapitanie”. Został nagrodzony statuetką w kategorii: solista oraz otrzymał ogromne brawa. Natomiast zuchy : Zosia Policht, Emilia Kozdrój, Mateusz Kowalczyk, Marcelina Góra zaśpiewali bardzo popularną piosenkę „ Dzielne zuchy”. DH „Czchowskie Orły” reprezentowała jako solistka Kornelia Śliz , która śpiewając akompaniowała sobie na skrzypcach. Zastęp składający się z Julii Kołodziej, Krzysztofa Kołodzieja, Natalii Nowak, Anny Motak, Aleksandry Bryniak, Aleksandry Kumorek zaprezentował „Piosenkę harcerską”. Była to wspaniała integracja harcerskiej rodziny.

 
Turniej zuchów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

11114265 1007100072648317 5570525498929484631 o 800x532W dniu 23.04.2015 r. odbył się Hufcowy Turniej Zuchów i Harcerzy w Tenisie Stołowym, w którym wzięło udział ponad stu zuchów, harcerzy i instruktorów Hufca Brzesko. Gospodarzem turnieju było Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Jadownikach, w którym działa 3 DST "Jadowici".W kategorii chłopców (harcerzy) reprezentanci naszej szkoły zdobyli:I miejsce - Kamil Choiński, II miejsce - Piotr Czyżycki, IV miejsce – Grzegorz Zięba V miejsce – Szymon Bryniak.

Więcej…
 
Scout Cup 2015 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 17 czerwca 2015 09:14

SAM 2967 800x450W dniach 22-24 maja 2015 roku odbył się 3-dniowy międzynarodowy turniej w piłce nożnej „Scout Cup”. Drużyna harcerzy „Czchowskie Orły” zajęła I miejsce w kategorii I (harcerze). Za wspaniałą grę zostali wyróżnieni poszczególni zawodnicy: Najlepszy bramkarz- Sebastian Hajduk, Król strzelców- Kamil Choiński, Najlepszy zawodnik- Wojciech Ciślak,  Kapitan zespołu: Kamil Szkaradek. Pozostałymi zawodnikami byli : Grzegorz Zięba, Szymon Bryniak, Emil Gondek, Dariusz Suchanek, Jakub Kondziołka, Mateusz Baczewski, Janusz Gurgul. Opiekunami grupy były : hm Maria Motyka, dh Sylwia Kornaś. Turniej ma na celu międzynarodową integrację między Skautami  z całej Europy oraz szerzenie rozwoju fizycznego w środowiskach harcerskich.

Więcej…
 
"Kolędować Każdy Może" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 18 marca 2015 08:30

SAM 2504 800x450W dniu 16.01.2015r. odbył się XXXII szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek „Kolędować Każdy Może”. Do konkursu zgłosiło się 55 uczniów klas 0-VI. Organizatorem konkursu była drużyna harcerska „ Czchowskie Orły”. Konkurs odbył się w kategorii klas 0-III i klas IV-VI. Uczestnicy śpiewali i grali kolędy i pastorałki. Laureaci otrzymali nagrody oraz dyplomy. Z przyjemnością informujemy, że w kategorii kl. O-III  I miejsce zajęli: Mikołaj Kurzacz, Marcelina Góra, Gabriela Kozdrój, w kategorii kl. IV-VI I miejsce otrzymała uczennica kl. V Anna Reczyńska, w kategorii śpiew w języku angielskim I miejsce  otrzymała Anna Gawełda, natomiast najpiekniej na instrumentach muzycznych zagrali: Józef Pajor, Gabriela Marszałek i Nikola Chudoba.

 
Zimowa Akademia Harcerska PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 18 marca 2015 08:25

W dniach 16-18 lutego 2015 roku harcerze drużyny „Czchowskie Orły” uczestniczyli w corocznej akademii harcerskiej, która na celu miała szkolenie przyszłych zastępowych bądź przybocznych ZHP. Bazą działań była Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Brzesku, która w swoje mury przyjęła druhów z Czchowa, Jadownik, Jasienia, Mokrzysk, Szczurowej, Tworkowej, Zaborowa i oczywiście z Brzeska. Przez trzy dni uczestnicy akademii szkolili się w różnych dziedzinach harcerskiego życia – uczyli się sprawnie przeprowadzać zbiórki, poznawali cele działania ZHP, sposoby zdobywania stopni i sprawności, tajniki szyfrowania, rodzaje węzłów, udzielania pierwszej pomocy, uczyli się nowych piosenek oraz kształtowali swoją dyscyplinę w trakcie zajęć z musztry harcerskiej.

Więcej…
 
Wędrówka Betlejemskiego Światła Pokoju PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 13 stycznia 2015 13:24

SAM 2452 800x450W tym roku w naszych drużynach odbywa się wędrówka Betlejemskiego Światła Pokoju. Jest to coroczna skautowa i harcerska akcja przekazywania przed Świętami Bożego Narodzenia symbolicznego ognia, zapalonego w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem. W niedzielę, 14 grudnia, reprezentacja „Czchowskich Orłów” pojechała do Krakowa, by odebrać BŚP przywiezione z Zakopanego. Przez cały tydzień Światło z Betlejem wędrowało z domu do domu naszych harcerzy, a w środę 17 grudnia 15 harcerzy złożyło Przyrzeczenie i 14 zuchów Obietnicę zuchową przekazując sobie Światło Pokoju.

Poprawiony: wtorek, 13 stycznia 2015 13:54
Więcej…
 
Obietnica zuchowa i Przyrzeczenie harcerskie na Betlejemskie Światło Pokoju PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 13 stycznia 2015 13:14

SAM 2224 800x45017 grudnia 2014r. odbyła się uroczystość złożenia Obietnicy zuchowej i Przyrzeczenia harcerskiego na Betlejemskie Światło Pokoju. Swoją obecnością zaszczycili: hm. Maria Motyka, pani dyrektor Barbara Wojakiewicz oraz rodzice. Druhny i druhowie z gromady zuchowej „Leśne Ludki” oraz drużyny harcerskiej „Czchowskie Orły” od początku września przygotowywali się do tego święta. Po odśpiewaniu hymnu harcerskiego na Betlejemskie Światło Pokoju 14 zuchów złożyło swoją pierwszą – tak ważną przysięgę: „Obiecuje być dobrym zuchem, zawsze przestrzegać prawa zucha”. Każdy nowy członek Związku Harcerstwa Polskiego otrzymał znaczek zuchowy i książeczkę.

Poprawiony: wtorek, 13 stycznia 2015 13:55
Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12następnaostatnia »

Strona 1 z 2

indeks

men

oke

wfzklasa

pajack

cyfrowa szkoła

librus

moksir logo

czchow

czas czchowa

BIP11
Stworzone dzięki Joomla!. Valid XHTML and CSS.