Szkolne Koło CARITAS

Dla Rodziców

Absolwenci

Bezpieczeństwo

Innowacje pedagogiczne

Licznik odwiedzin

Imieniny Zucha i Hufcowe spotkanie zuchów z okazji Dnia Myśli Braterskiej w Publicznej Szkole Podstawowej w Czchowie w dniach 26-27 luty 2016r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

SAM 5253 800x600 29 lutego to niezwykły dzień. Pojawia się w kalendarzu tylko raz na cztery lata. Jest to moment, gdy wszystkie Zuchy, czyli najmłodsi członkowie ZHP, świętują swoje imieniny. To zarazem wielka chwila,  gdyż każdy zuch tylko jednokrotnie obchodzi takie święto w ciągu swojej zuchowej drogi. 29 lutego obchodzony jest przez całą rodzinę zuchową tak w brzeskim hufcu, jak i w całej Polsce.To dzień, w którym wszyscy się spotykamy, by świętować wspólnie. Jednoczymy się, wysyłamy kartki, składamy życzenia, integrujemy się. Namiestnik zuchowy hm. Maria Motyka postanowiła wziąć na swe barki organizację tego wielkiego święta w tym roku. Tegoroczne Imieniny Zucha połączone z Hufcowym Spotkaniem z okazji Dnia Myśli Braterskiej odbyły się czchowskiej podstawówce.

5 gromad zuchowych wraz ze swoimi drużynowymi: „ Leśne Ludki” z Czchowa i Tworkowej, „ Gwiezdni Poszukiwacze”, „ Odkrywcy Marzeń”, „Przyjaciele” z Brzeska świętowało w dniach 25-26lutego. Podczas świeczkowiska zuchy przeżyły bajkową przygodę z postaciami z bajek, w tym Królewną Śnieżką -druhną Bernadetą Baca, były też kalambury, piosenki i pląsy, okrzyki, czytanie bajek do poduchy, nocleg w salach lekcyjnych, zuchowa gra terenowa po Czchowie, zuchowa majsterka – kartka imieninowa z życzeniami dla każdego zucha. Były też prezenty i życzenia od pani dyrektor Barbary Wojakiewicz, komendanta hufca Bartłomieja Turleja i namiestniczki zuchowej Marii Motyki.Na zakończenie był krąg spleciony z dłoni zuchów, harcerzy, instruktorów, rodziców, którzy licznie przybyli by świętować razem z nami. Imieninowe spotkanie było okazją do wspaniałej zabawy i integracji środowiska zuchowego, szkoda tylko, że trwało tak krótko. Kolejne imieninowe spotkanie za cztery lata.              

 

indeks

men

oke

wfzklasa

pajack

cyfrowa szkoła

librus

moksir logo

czchow

czas czchowa

BIP11
Stworzone dzięki Joomla!. Valid XHTML and CSS.